H310 çipsetine 8 çekirdekli işlemci desteği

H310 çipsetine 8 çekirdekli işlemci desteği
 
Son dönemde donanım dünyası Intel’in 8 çekirdekli Ryzen işlemcilere vereceği Coffee Lake-S cevabını tartışıyor. İlk başlarda sadece Z390 yongasetinde kullanılabileceği öğrenilen işlemcilerin ardından Z370 çipsetli anakartlarda da kullabileceği anlaşılmıştı. Görünen o ki yeni yongalar daha uygun fiyatlı anakartlarda dahi kullanılabilecek.
H310 çipsetine 8 çekirdekli işlemci desteği Tam Boyutta Gör

Son ortaya çıkan görsele göre H310 çipsetli çözümlerde de 8 çekirdekli modeller kullanılabileceğe benziyor. Zira ortaya çıkan ASRock anakartı kutusunda 8 çekirdekli işlemci desteğine dair bir etiket yer almakta. Detay oldukça heyecan verici duruyor.

H310 çipsetine 8 çekirdekli işlemci desteği Tam Boyutta Gör  
Ayrıca Bkz. “Nvidia ekran kartı alana SSD hediye ediyor”

Her anakart uygun olmayabilir

Eğer alt seviye yongasetlerinde de 8 çekirdekli işlemciler kullanılabilirse firma AMD karşısında oldukça önemli bir avantaj elde edecektir. Buna karşın fiyatı itibariyle H310 çipsetli anakartların VRM yapısı ağabeylerine nazaran daha zayıf ki bu da her anakartta yeni yongaların kullanılamayacağı anlamına geliyor.

Tabi ondan da öncesinde yeni işlemci demek BIOS güncellemesi demek oluyor. Bu açıdan baktığımızda ise bir çok üreticinin uygun fiyatlı anakartlarına üst seviye modeller kadar önem vermediği düşünüldüğünde halihazırdaki anakartların az çok sağlam alt yapıya sahip olanlarında bile Coffee Lake-S’in hayalden öteye geçemeyebilir. Kasaptaki ete yeterince soğan doğradığımıza göre bilginin henüz kesinlik kazanmadığını hatırlayabiliriz. Sizleri gelişmelerden haberdar etmeye devam edeceğiz.
https://videocardz.com/76849/asrock-confirms-8-core-intel-cpu-support-for-h310-motherboard Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın.

Bir cevap yazın